Nejnovější recenze ze sekce Nosiče kol

Thule Sport G2 Compact

Atera Strada Sport M3

Ověřený zákazník Pro-auta jaromír nečas

Přidáno: 21. srpna 2022

Zakoupeno v Pro-auta

• kvalitně zpracovaný,lehký nosič kol s dobrou instalací k tažnému zařízení
  • nevhodný pro Ford Galaxy a podobná auta-i po odklopení nosiče..chybí cca 3-5 cm k otevření zadních dveří
Thule VeloSpace XT3 (939) + adaptér 9381 pro 4 kola

Thule VeloSpace XT3 (939) + adaptér 9381 pro 4 kola

Ověřený zákazník nosice-autoboxy.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. srpna 2022

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

Nosič má o něco větší prostor mezi koly než Thule Velocompact, adaptér na 4. kolo se zamyká k nosiči. Obecně nosič určitě splňuje očekávání.

Menabo Juza

Menabo Juza

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 19. srpna 2022

(naposledy upraveno 19. srpna 2022)

• hezký tvar
  • přiměřená cena
  • Držák rámu byl pouze do šíře rámu cca 43mm, při větším roztažení pro uchycení rámu kola šroub vypadne
  • Klíče jdou ztuha do zámků
  • Šroub na inbus 4mm, který po uvolnění umožňuje nastavit vzdálenost v lyžině povolit pouze cca o 2 závity, aby nevypadl

Možná byly omylem dodány držáky rámu s kratšími šrouby 8x105 mm, po výměně za 8x120mm (vzhledem k tomu, že jsem měl šrouby jen s krátkým závitem bylo nutné dořezání závitu) jsem se dostal na výrobcem deklarovanou šířku rámu 60mm.

Pro první montáž doporučuji více času, při nasazovaní do drážek příčníků Menabo Dozer II je vhodné nechat příčníky lehce povolené a poté dotáhnout.

Montáž oproti nosičům od Thule je mnohem delší. Nosiče kol lze po výměně šroubů úspěšně používat i pro rámy do 60mm, jak je uvedeno v návodu od italského výrobce.
Zakoupeno v e-shop nosice-stresni.cz

Spinder Xplorer Plus

Spinder Xplorer Plus

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 19. srpna 2022

Zakoupeno v MALL.CZ

Dobrá manipulace a skladnost.

EUFAB Amber IV

EUFAB Amber IV

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. srpna 2022

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• šetrný k rámům kol, dobrá a jednoduchá fixace
  • sklápění bez nutnosti šroubování
Compass Alu WIND TÜV 02106

Thule 928-1 adaptér

Ověřený zákazník OBCHODTH.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 16. srpna 2022

Zakoupeno v OBCHODTH.CZ

Nevýhodou je nutnost aretovat polohu držáku na nosiči
vrutem do neporušeného hliníkového okraje nosiče - při dotahování vrutu se držák posunuje - chybí na nosiči vyznačené místo třeba mírnou prohlubní v hliníkovém okraji.

Hakr HOBBY HV1150

Hakr HOBBY HV1150

Ověřený zákazník NellyShop Ověřený zákazník

Přidáno: 16. srpna 2022

Zakoupeno v NellyShop

Nevyhovoval mi a byl vrácen.

Menabo Držák rámu kola dlouhý

Menabo Držák rámu kola dlouhý

Ověřený zákazník autio.cz autodoplňky Eva

Zakoupeno v autio.cz autodoplňky

Tento produkt nám nechtěně poškodil vnuk tak jsme si objednali nový, protože ten poškozený nešel opravit.Nový držák přesně sedí tak jak ten původní. Velká spokojenost s výrobkem.

Amos 2 Alu 4x

Amos 2 Alu 4x

Ověřený zákazník MALL.CZ Dochy

Zakoupeno v MALL.CZ

• Slušná cena
  • Nabízeno sice jako nosič pro 4 kola, ale reálně jde o 4 samostatné nosiče. Lze namontovat tolik, kolik je zrovna potřeba.
  • Dovedu si představit nosič s jednodušší montáží (dost šroubů) ale to by asi nebylo za tu cenu.

Ověřený zákazník OBCHODTH.CZ Oem

• Funkcnost

Ověřený zákazník Thulestore Ondrej.T

• provedení působí bytelně
  • jednoduché nasazení na kouli - po upevnění na kouli se ani nehne (Tiguan 2021 s vyklápěcí koulí).
  • na rozdíl od ostatních Thule nosičů možnost připojit adaptér na čtvrté kolo
  • Adaptér na čtvrté kolo má stejný klíč jako zámky na samotném nosiči
  • zámky lze sjednotit na stejný klíč s ostatním Thule příslušenstvím pomocí “One-Key”
  • Kola pevně drží
  • Držák lze kdykoli snadno sklopit, aby šel otevřít kufr
  • horní tyč lze sklopit a nosič jde trochu zasunout ze stran, aby šel převést v kufru
  • připojení zadních světel 13 pinovým konektorem
  • snadné připevnění kol
  • snadné prvotní sestavení nosiče
  • Není třeba se bát zničení kol/nosiče/auta při vjezdu do garáží
  • Kola naše auto (Tiguan 2021) nepřesahují do stran - snadný průjezd i v zúžení
  • ekonomická jízda - nezatěžuje tolik auto při rychlé jízdě ani spotřebu jako střešní nosiče
  • upevnění i sundání adaptéru na čtvrté kolo je snadné
  • úpony elektrických kabelů na spodku nosiče se ulamují už při pohledu. Jen při prvním rozbalení se mi jeden ulomil. Stahovací pásky to vyřeší mnohem lépe a trvale.
  • první sestavení adaptéru na čtvrté kolo zabralo mnohem více času než sestavení samotného nosiče
  • přenášení ve sklopeném stavu není moc pohodlné - chybí držadlo pro uchopení, horní tyč se samovolně otvírá.
  • postavit při skladování lze pouze na čumák, kdy stále zabírá dost místa. Při postavení na levý nebo pravý bok by nebyl stabilní a mohly by se poškodit plastové držáky a světla
  • jiné nosiče od Thule se dají lépe složit do menšího objemu pro skladování/převoz (ale nepojmou čtyři kola)
  • váží asi dvacet kilo - manželka to nepřenese, a ubírá to z celkové nosnosti koule
  • Nosič potřebuje SPZ. Je potřeba oběhat a zařídit třetí SPZ pro nosič
  • Při couvání je horší odhad vzdálenosti kvůli částečnému zakrytí couvcí kamery. Na nosiči nejsou parkovací čidla ani zpětná kamera.
  • I přes zamknutí kol na nosiči bych se je tam neodvážil nechat bez dozoru (na rozdíl hůř přístupného od střešního nosiče).

Rozhodovali jsme se mezi střešním nosičem kol Thule a nosičem od libovolné značky na tažné zařízení (kouli).
Pro tenhle nosič jsme se rozhodli, protože uveze všechny naše čtyři kola, při jízdě vůbec nepřekáží a můžeme mít současně i střešní box.
Snadno se používá a nasazení i sundání je otázkou pár vteřin, na rozdíl od sundavání střešních nosičů a příčníků.
Pomocí Thule One-Key máme pouze jeden klíč na nosič i naše ostatní Thule příslušenství.
V potaz je nutné brát váhu nosiče 20kg a místo ve sklepě na uskladnění.
S nosičem jsem celkově velmi spokojen, překonal očekávání (v návodu straší možností že by mohl být nedokonale upevněn, ale na naší vyklápěcí kouli sedí perfektně).

Thule EasyFold XT2 (933)

Hapro Atlas Premium X-Fold II

Ověřený zákazník nosice-autoboxy.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• Žádná.
  • Špatná manipulace při nakládání elektrokol z důvodu nevhodně umístěného svislého držáku kol, který se nachází uprostřed nosiše a není sklopný!

Nedoporučuji.

Reakce obchodu nosice-autoboxy.cz

V tomto případě došlo zcela k nepochopení návodu a způsobu montáže jednotlivých kol. Nosič je skládací pro jednodušší manipulaci a uskladnění. Hapro X-Fold II je plně průjezdný, aby nebylo nutno velká a težká elektrokola zvedat. Kola se tedy vůbec nezvedají přes hrazdu, což bohužel i přes návod či videonávod v našem eshopu nebylo pochopeno. Při montáži se pouze přizvedne přední kolo a plynule se najede na nosič. Lze využít i volitelnou nájezdovou rapmu. Středová hrazda je výškově nastavitelná pro upevnění různě vysokých kol, výborné řešení i pro kombinace vysokých pánských rámů v kombinaci s nízkým dámským rámem. Tento systém umožňuje vyjmutí kola blíže vozu bez nutnosti demontovat nejprve vzdálenější kolo. Rozteč mezi ližinami pro jednotlivá kola je 30 cm, což je maximum mezi nosiči kol na tažné a plně vyhovuje dnešním rozměrným elektrokolům. Nosič je plně sklopný i s naloženými koly pro pohodlný přístup do kufru. V naší kamenné prodejně se jedná o vůbec nejoblíbenější model na 2 elektrokola, který je jednoduchý na obsluhu, kvalitně zpracovaný a přesto za přijatelnou cenu.
Tým nosice-autoboxy.cz

Thule EuroWay G2 (922)

Thule EuroWay G2 (922)

Ověřený zákazník OBCHODTH.CZ Ověřený zákazník

Zakoupeno v OBCHODTH.CZ

Alespoň pro mne nebylo z návodu zřejmé, že šroubem pod kotvící pákou nastavuji sílu upěvnění nosiče k tažnému zařízení. Šel jsem po značce a kvalitě výrobku, po prvním převozu kol spokojenost. Určitá nepodstatná hrdost, že mám nosič Thule, lidově řečeno "dizajnovka".

Thule VeloSpace XT2 (938)

Thule VeloSpace XT2 (938)

Ověřený zákazník stresni-nosice.cz Cenda33

Zakoupeno v stresni-nosice.cz

Jednoduchá manipulace.

Thule VeloCompact 3 (926)

Thule VeloCompact 3 (926)

Ověřený zákazník add-pneu.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v add-pneu.cz

• větší rozestup mezi koly, takže se vejdou bez vytáčení řídítek vedle sebe, snadní upínání kol, snadné sklopení nosiče při otvírání kufru.
  • obtížné - potřeba velké síly - první nasazení nosiče na tažné zařízení, ale návod na použití síly upozorňuje :)

Ověřený zákazník Thulestore Tobi

Zakoupeno v Thulestore

Jednoduchá manipilace,kolo 29" drží dobře.

Ověřený zákazník Thulestore Ověřený zákazník

• Snadná montáž