Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Nosiče kol

Jak vybrat nosič kol?

Před výběrem nosiče kol je důležité ujasnit si, kolik kol budeme potřebovat převážet a jakým způsobem a tomu přizpůsobit naše vozidlo.


Rychlé odkazy
Nosiče s možností uzamčení kola
Nosiče s možností uzamčení k autu

Odkazy na ověřené výrobce: Thule, Hakr, Atera, Elite


Jaký druh nosiče vybrat ?

To, jaký druh nosiče vybereme, záleží na možnostech našeho vozu a do jisté míry i na tom, kolik kol budeme chtít převážet. Na výběr máme z nosičů, které se montují na střechu, tažné zařízení, zadní dveře anebo dovnitř vozu (do nákladového prostoru).

 

Uzamykatelnost nosiče kol

Většina výrobců dnes má ve své nabídce na výběr z modelů, které nabízejí uzamknutí kola a ty, které ho nenabízejí. Vždy si vybírejte model, který tuto možnost nabízí. Jedná se alespoň o malé zdržení případných zlodějů. I přes vlastnictví uzamykatelného modelu byste ale neměli nechávat kola bez dozoru a v případě, že se zastavujete třeba na oběd v restauraci, na kola byste měli mít alespoň výhled z okna. V dnešní době je zámek pouze zpomalení zlodějů, jestliže se rozhodnou vaše kolo ukrást, tak je zámek pouze věc, která je zpomalí.

 

Podezřele levné nabídky

Podezřelým nabídkám od neznámých výrobců, které je možno vidět v některých supermarketech, se raději vyhněte. Jedná se většinou o nepříliš kvalitní výrobky z nekvalitních materiálů. Ty brzy podléhají korozi a mohou vykazovat konstrukční nedostatky. Pamatujme na to, že kolo, které nám uletí například ze střechy, může zavinit vážnou dopravní nehodu. Neměli bychom proto na těchto výrobcích  šetřit.

 

Doplňky k nosičům

Někteří výrobci již dnes ve svém příslušenství nabízejí také doplňkový program ke svým nosičům, který zahrnuje například různé ochranné obaly a návleky na vaše kola. Ty mají zabránit například znečištění kol.

 

Vybrat nosič kol podle parametrů

 

Porovnat nosiče kol