Recenze Wjenzek Alfa Plus 3+1

• Dobrý poměr cena/výkon

Ověřený zákazník GLOBAL – SPORT

Přidáno: 18. září 2017

Zakoupeno v GLOBAL – SPORT

• Složitá montáž - musíte vzít do ruky klíč a dotahovat k tažnému zařízení
  • Kvalita nosiče absolutně nedosahuje konkurence Hakr či Peruzzo

Vybíral jsem nosič na převoz 4. kol do 10 tisíc. Měl jsem zkušenost s půjčeným nosičem Thule a ten byl výtečný, bohužel cena nosiče mě od koupě odradila.

Nakonec jsem vybíral mezi nosičem Hakr Trip 3+1, Peruzzo Pure 4 a Wjenzek Alfa Plus 3+1.

Zvolil jsem na základě uvedených recenzí nosič od výrobce Wjenzek a to byla chyba.

Překvapením byla velmi složitá montáž oproti nosičům Hakr a Peruzzo, žádná páka a cvaknutí jako u Thule, ale vzít do ruky robustní klíč, nosič přidržovat a dotahovat. Zkrátka šílené...

Lucky

Přidáno: 5. září 2017

(Upraveno 6. září 2017)

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• Cenová dostupnost, poslouží stejně dobře, jako o mnoho dražší nosiče

S nosičem Wjenzek Alfa Plus 3+1 jsem cestoval nejen po ČR, ale i na Ukrajinu. Absolutně bez problémů, nosič se nehnul, ani kola se nehnula za celou cestu tam i zpět celkem 2000 km. Je uzamykatelný a sklopný. Cesta byla převážně po dálnici, kde jsem jel 140 km/h. Vůbec se toho nebojte. Nejdříve nasazuji bajonet - kouli. Potom ve dvou nosič nasadit a důkladně ho připevnit na kouli, nejlépe když to druhá osoba přidrží zezadu. Po připevnění ke kouli zatěžkám nosič vlastním tělem a sednu si na něho zezadu jestli opravdu drží. Před ostrým startem doporučuji si to doma v klidu natrénovat i s návodem a vyzkoušet vést kolo (a) v reálném provozu, např. při cestě do práce. Chce to si vytvořit systém a rutinu v nasazování nosiče a kol. Určitě je výborná ochranná trubka okolo světel a RZ. Rozhodně je mnohem lepší přístup k nosiči na kouli, než lést na střechu !

Ověřený zákazník autio.cz autodoplňky

Adam

Přidáno: 28. srpna 2017

Zakoupeno v autio.cz autodoplňky

• český výrobce
  • možnost jednoduše přidat nebo sundat čtvrtý nosič na kolo
  • možnost uzamknutí nosiče na tažn. zař.
  • možnost uzamknutí kol na nosiči
  • konkurence má už od pohledu praktičtěji vyřešen upínací mechanismus na tažné zařízení

Jedná se o první nosič kol na tažné zařízení, který jsem si pořídil. Už po vybalení z krabice jsem byl mile překvapen celkovým zpracováním. Zkompletování je logické i bez přiloženého návodu. Použitý materiál vypadá odolně. Za menší nevýhodu považuji upínání na kouli tažného zařízení. Dal bych 90%,kdyby byl šroub na klíč nahrazen rychloupínací pákou. Nosič jsem stihl použít cca desetkrát. A manipulace s ním mi přijde přirozená. Bohužel mám i jednu špatnou zkušenost s uzamykatelnou hlavicí. Pokud auto stojí na parkovišti bez kol,nebo kola přepravujete, máte hlavice tak jako tak proti odcizení uzamčené. Při poslední manipulaci se mi u jedné z hlavic po odemčení nepodařilo, uvolnit hlavici na šroubení táhla. Musel jsem ji celou rozebrat a kousnutou matici odbrousit a vyměnit za novou.Byl jsem touto nemilou zkušeností zaskočen, neboť při manipulací s uzamyk. hlavou jsem vždy pracoval šetrně, rozhodně ne tak, abych porušil závitové části mechanismu. Pozitivní zjištění je, že i v takové situaci se dá poradit svépomocí. Ovšem pokud by došlo ke kousnutí zámkového ústrojí hlavy při zamknutém kole na nosiči, zdá se mi vyřešení problému s kousnutým zámkem neinvazivně problémem. Chci věřit, že tento problém byl ojedinělým a už se nebude opakovat. I přes tyto komplikace jsem s nosičem spokojený a doporučil bych jej...

Přidáno: 14. srpna 2017

Ověřený zákazník Autodoplňky prodej

Přidáno: 6. srpna 2017

Zakoupeno v Autodoplňky prodej

• Jednoduché se dostat do kufru auta.

Jity

Přidáno: 5. srpna 2017

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• sklopný nosič, dostanete se v pohodě i do kufru auta i s naloženými koly

Přidáno: 4. srpna 2017

• Výborný poměr cena/kvalita
  • Nedají se snadno odendat horní chňapáky na kola, pokud se jich veze méně než tři. Nicméně, za jízdy s visícími chňapáky žádný problém nebyl.

Už jsem ho ozkoušel, zatím plná spokojenost. Nikde není znát poloviční cena oproti špičce, všechno drží a doléhá, jak má. V dlouhodobém horizontu jsem zvědavý na životnost pojistek sklápění, kde se při každém sklopení ohýbá plastový pásek, jinak v něm nevidím ani žádnou konstrukční slabinu. Zatím jsem nezkoušel sklopit ho se čtyřmi koly, ale celkem věřím, že ani s tím nebude problém.

Přidáno: 3. srpna 2017

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• solidní poměr ceny a kvality

Přidáno: 24. července 2017

Zakoupeno v stresni-nosice.cz

• jednoducha montaz nosice i kol

Jana

Přidáno: 23. července 2017

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

je to naše první dovolená se závěsným nosičem kol, ale všem kdo jsou na vážkách doporučuji

Ověřený zákazník E-Nosiče kol

Vava

Přidáno: 21. července 2017

Zakoupeno v E-Nosiče kol

• srovnatelný kvalitou s dražšími výrobky

Přidáno: 17. července 2017

Zakoupeno v nosice.com

úplná spokojenost, připevnění trošku déle trvá, protože je připevnění na šroub, ale zase perfektně drží. doporučuji

Michal

Přidáno: 14. července 2017

(Upraveno 14. července 2017)

• Cena,kvalitni zpracovani,vyklapeni
  • Skladnost

Dobry drzak,na kouly sedi jako privareny,kola jdou jednoduse pripevnit a drzi paradne nehlede na rychlost.Za tuto cenu v podstate nema konkurenci.Na drzak davam 29 kolo silnicni,i detske a vse sedi.Nic se neklepe plasty pro uchyceni kolo jsou kvalitni.Prezky z kvalitniho plastu a vrchni uchyceni ma silikonove potazeni,nehrozi tak poskrabani ramu

Přidáno: 2. července 2017

(Upraveno 2. července 2017)

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• kvalita na stejne urovni jako Thule
  • cesky vyrobce
  • bonusem byli vsechny uzamykatelne srouby
  • kvalitni pasky na drzeni kol v liste
  • instalace nema paku, ale clovek musi sroubovat 2 srouby velkym klicem (20 a 24)
  • nesmite ztratit klic

Dobra kvalita za rozumnou cenu.
Na kouli drzi jako navarene, ani v zatackach, ani na dalnici se nepohlo ani o pid
Dodatecny 4 nosic pridame, az na nej bude kolo

Ověřený zákazník Nosiče Expert Praha

mirek

Přidáno: 26. června 2017

Zakoupeno v Nosiče Expert Praha

Zatím jsem jej jenom namontoval, delší jízdu jsem zatím neabsolvoval.

Přidáno: 19. června 2017

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• Jednoduchá montáž, funkčnost.
  • Čelisti tyčí jsou na rámy s velkým průměrem, na tenké se nedají dotáhnout.

Doporučuji z hlediska poměru cena / výkon. Kola jsou na nosiči stabilní i na dost nerovných cestách a nedochází k jejich uvolňování.

Vladimír

Přidáno: 14. června 2017

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• český výrobek za příznivou cenu

splnuje očekávání, nasazení na kouli je vcelku jednoduché, drží dobře (zkoušeno na cca 120 km/hod), kola držela,
celkově vyzkoušeno na 3 kola (29", 20", 18")

Aleš Lipina

Přidáno: 2. června 2017

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• Lze otevřít páté dveře i u dodávky Opel Vivaro (2010). Nutné jen otočit řidítka prvního kola od dveří.
  • Jednoduchá manipulace s nasazováním držáku, kol i posouváním držáku.
  • Držák je velmi pevný.

Určitě doporučuji, vyzkoušeno na dodávce Opel Vivaro, dveře jdou otevřít.
Nehoupe se.

TB

Přidáno: 21. května 2017

• Cena, krásně se vejdou 4 kola
  • Trochu větší hmotnost při manipulaci

Na občasné výlety se 4 koly plně dostačující, 4 kola se krásně vejdou bez možného poškození.

kuzma

Přidáno: 26. března 2017

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• nosič splnil moje očekávání
  • nekompletní návod k montáži, který jsem obdžel dodatečně od výrobce

Přidělání kola: Jednoduché
Ověřený zákazník Vaše autodoplňky s.r.o.

Ales

Přidáno: 28. listopadu 2016

Zakoupeno v Vaše autodoplňky s.r.o.

• Za 7000,- ve slevě, nebylo co řešit.
  • Celkově velice kvalitní provedení, až na držáky viz. proti.
  • Český výrobce, záruka tři roky.
  • Nosič na čtyři kola.
  • Zásuvka 7 kolík.
  • Nosnost 60 kg.
  • Jediné negativum vidím v ne příliš dobře vyřešených držácích kol. Tyčky držáků nedrží a padají, musí se navlíkat na kolo, moc malích dílů, samotné klipsny na rám kola nejsou zrovna nejpevnější, šrouby držáků jsou zakončeny navařenou šestihranou maticí která vypadává ze svého místa v plastovém uchycení, kdyby se tyčky držáků daly jednoduše nacvaknout a vycvaknout tak by nosič neměl chybu.
  • Asi to ještě nějak poladím.
  • Větší šířka 121 cm - nevejde se mi do kufru (Roomster).

Většina toho co jsem napsal v kolonce proti, platí jenom pro pár prvních nasazení kol, jak už vychytáte pořadí, polohu kol a držáků, tak není větší problém. Kvalita za rozumnou cenu. Vybíral jsem mezi nosičem který má švagr, Hakr Trip Middle a tímto nosičem. Hakr má lepši řešené nasazení a uzamknutí na tažné a tyčky držáků na rám kola, Wjenzek vše ostatní, nastavení sklonu nosiče, plastové pásky na uchycení kol, jednoduché sklopení nosiče - zatáhnutím, rám okolo světel, držák na čtvrté kolo v balení, čtyři uzamykatelné hlavice na jeden klíč, bez vyraženého čísla na hlavici (bezpečnost + dostanete osm stejných klíčů) atd...

Ověřený zákazník autio.cz autodoplňky

Přidáno: 14. října 2016

Zakoupeno v autio.cz autodoplňky

• Dobrá cena, snadná a rychlá montáž, nosič je dobře skladovatelný, během jízdy s koly je stabilní, nevydává žádné zvuky, jako klepání apod. Při prvním rovnání kol se musí zvolit vhodné pořadí, neboť upevňovací ramínka nepasují přes rámy kol a i tyto ramínka se musí vhodně nasadit na rám, buď ze spodu nebo z vrchu, aby prošly pod nebo nad rámy kol, které byly upevněné jako první. Dála prvně nasazené kolo musí mít vhodně natočený pedál, protože i tento může bránit v otevření dveří u kufru. Použil jsem ho jednou, když jsme jeli na Šumavu na kola. Byl jsem spokojený. S koly v zadní části vozidla je pohodlná jízda. Nosič se dá sklopit a dveře u kufru pohodlně otevřu. Vše je uzamykatelné.
  • Je potřeba zvážit vhodné tažné zařízení, neboť se může stát po sklopení nosiče, že neotevřete dveře u kufru a to z důvotu, když je osa s koulí tažného zařízení přihnutá k zadnímu nárazníku. Osa musí být kolmo k zemí, proto doporučuji vyzkoušet nebo koupit ověřené tažné, pak je to bez problému.

Je to dobrý nosič, jsem spokojený a za sebe doporučuji. Mají i kolegové z práce a taky s ním mají něco najeto a nedají na něho dopustit.

J.Ptáček

Přidáno: 25. srpna 2016

• dobré zpracování
  • jednoduchý přístup do zavazadlového prostoru po sklopení
  • pojistky proti samovolnému sklopení
  • nedostatečné zmáčknutí klipsen na rám kola

klipsny jsem vyřešil pěnovou izolací na odoodní trubky
produkt doporučuji

Hans

Přidáno: 3. srpna 2016

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• jednoduchá montáž a obsluha

spokojenost

Petr

Přidáno: 31. července 2016

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• Kvalitní český nosič za rozumnou cenu

Nosič Wjenzek Alfa plus 3+1 jsem vyzkoušel zatím asi pět krát a pouze na krátké vzdálenosti. Zatím vše v pohodě a myslím si, že nebude problém ani při delších trasách. Původně jsem se rozhodoval jesli nosič strešní nebo tento. Měl jsem tu výhodu, že jsem si mohl oba nosiče jak strešní (thule proride), tak nosič Wjenzek vyzkoušet ještě před zakoupením. Jednoznačně doporučuji ten na závěsné zařízení. I přesto že měřím skoro dva metry a na střechu jednotkové Octávie pro mě není problem kola dát, upřímě mám "blbý" pocit, když nevím, co na střeše kola při jízdě dělají. Tady je vidím krásně v zrcátku a jízda s nosičem na zádi je mnohem komfortnější (zkoušel jsem jej i na nerovných cestách i při 120km rychlosti a nosič se ani nehne).Je pravda, že si musí člověk trošku připlatit, oproti střešnímu, ale nekupujete nocič na jedno léto. Překvapilo mě, že i couvací senzory s nosičem nemají problém, jak jsem se dočetl v předešlých recenzích. Prostě jen na chvilku pípnou a pak se odmlčí (pravděpodobně rozpoznají, že se překážka za nimi hýbe stejně s vozem a přestanou hlásit. Líbí se mi i jak je řešený adapter na 4. kolo (jde jednoduše pomocí 2 šroubků sundat pokud vezete kola jen 3). Poskládat kola na nosič po prve je sice trošku maturita, ale jde o cvik. Je potřeba vyzkoušet a hlavně zapamatovat. Upřímně, dát 4 kola na střechu také není žádný med.
Výtky bych měl jen malinké a sdílím je s nedávnou předešlou recenzí: úchyty kol nejdou u uzkých rámů dostatečně stáhnout (nic, co by ale navyřešily šikovné české ručičky, stačí někaký kousek gumy a je po problému) a další věc, že celé úchytné tyče nejdou zaaretovat a při nandavání kol na nosič padají a překáží. Přichycení na kouli je trošku zdlouhavější (oproti páce u jicých nosičů), ale já mám závěs "bajonet" takže nosič sundavám i s ním. Je pravda, že nosič i s bajonetem už něco váží a myslím si, že naše něžné polovičky už budou mít trošku problém. Nezapomínejme ale, že jde o nosič na 4 kola a ten už musí trošku něco vážit. Pro chlapa však brnkačka.
Ale to jsou "chybičky" které bych adresoval přímo výrobci pro jejich vylepšení. Na druhou srtranu, je potřeba si uvědomit, že tento nosič na 4 kola stojí necelých 8.000,- a při této ceně jsem ochoten trošičku přimhouřit oči. Podobné nosiče jako například Thule a pod. asi tyto chybičky mít nebudou a jejich kvalita bude určitě trochu vyšší, ale jsou také dvakrát dražší. Takže pokud máte peníze a jste ochotni je za nosič dát, kupte Thule a podobné značkové nosiče. Já si osobně však myslím, že nosič Wjenzek bohatě postačí. Zkrátka slušná česká kvalita za rozumnou cenu. Já za sebe mohu jen doporučit, s nosičem jsem spokojený.

Marcel Nosek

Přidáno: 28. července 2016

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• Masivní provedení, sklopný.

Výborný produkt, masivní provedení.

Přidáno: 6. července 2016

Zakoupeno v E-Střešní nosiče

• dobrá kvalita za rozumnou cenu
  • nevím

Koupil jsem na doporučení mých známých.
Doufám že nosič nezklameš.

Petr

Přidáno: 23. června 2016

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• jedná se o český výrobek
  • mala dimenzace pro 4 kola
  • zdlouhavé nasazení nosiče na auto
  • zdlouhavé nasazení kol

Nosič nepoužíváme často, proto jsem volil tento český výrobek se skvělou cenou. Ten kdo používá nosič často jednoznačně doporučuji Thule VeloCompact 926 nebo Hakr Trip 3+1 Top
Co mě vadí je nemožnost snadno demontovat rameno které drží kola za "štanglu" dost totiž překáží při montáži kol.
Dále je nosič velmi málo dimenzovaný, ale tento problém mají i jiné nosiče na 4 kola.
Kvalita zpracovnání je dobrá, jen je škoda že nosič nelze snadno složit pro uskladnění.
Ten kdo nosič na kola používá občas, je tento model dobrá volba vzhledem k jeho ceně.

Přidělání kola: Obtížné

pizlik

Přidáno: 20. června 2016

• Cena, robustnost
  • Skladovatelnost

Nosič jsem již párkrát použil a nemám mu co vytknout

roman

Přidáno: 19. června 2016

• dostatečně robustní konstrukce
  • rozumná cena
  • ochranný rám kolem světel,
  • použitelné pro horská, treková i dětská kola
  • z upínacích čelistí musí vyndat pružina pro tenké rámy kol
  • nedá se zmenšit pro skladování

kompletace nosiče je jednoduchá,
upevnění k vozidlu je jednoduché a dostatečně pevné,
první připevnění kol je trochu puzzle a trvá trochu déle než se to vychytá, pak se dá zvládnout do 10 minut.

Přidáno: 14. června 2016

• cena / výkon

nosič vyndavám/nandavám s koulí takže montáž ve vteřině.

Přidáno: 27. května 2016

(Upraveno 27. května 2016)

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• Velmi dobry nosič za přijatelnou cenu

Ladislav Petrtýl

Přidáno: 17. května 2016

• Jednoduchost
  • Chtělo by to už novou zásuvku(13)

Jinák nemám připomínek.

Přidáno: 15. května 2016

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• Vzhledem k ceně není produktu co vytýkat - účel plní.
  • Moje první zařízení tohoto typu, i tak mi připadá cena poměrně vysoká.

Co se manipulace při nasazování a sundávání týče, je vhodnější provádět ve dvou lidech - ne, že by to v jednom člověku nešlo, ale taková pohoda, jako na instruktážním videu to není. V podobné cenové relaci se nachází i konkureční Hakr, Wjenzek Plus jsem zvolil, protože jeho systém upínání má i distanční šroub, který se stará o sklon nosiče, což bylo u Hakru vytýkáno (při plném zatížení má tendenci klesat).

Přidáno: 24. března 2016

Max spokojenost.

Přidáno: 17. února 2016

Zakoupeno v nosice.com

Velmi dobrý nosič,cenově také.

Registrovaný uživatel

Přidáno: 13. října 2015

• jednoduchá manipulace
  • lze bez problému přichytit i 4x MTB kola 29
  • ochrana osvětlení a SPZ při sklopení
  • obava z možného odření rámů kol od úchytů, v dodávce by mohly být k ochraně alespoň kousky hrubého mirelonu
  • při naložení 4ks MTB kol je nosič na hranici nosnosti, lze jej na kouli rozhoupat, takže na denní vození při plném zatížení to určitě nebude

ve své cenové kategorii určitě správná volba

Jirka Ježek

Přidáno: 11. října 2015

• ochota
  • dobrá cena
  • doprava "GEIS" - propadák:
  • nejprve podpis o převzetí nepoškozeného zboží
  • vše ve spěchu (nemožnost prohlédnutí zásilky)
  • až po podpisu a odjezdu zjištěn poškozený obal,poškozené zboží
  • zákazník si musí sám odnést zboží z ložného prostoru auta (natočení zásilky nepoškozenou stranou k zákazníkovi)
  • platba inzerovaná kartou, řidičem sděleno (10 min. před doručením) platba pouze v hotovosti

- příště pozor na dopravce, nenechat se zmanipulovat, že hrozně "spěchá"
- při pohledu na odřený "navěky" hořký pocit a "blbá" nálada

Ověřený zákazník Omnipuls

František Kraus

Přidáno: 7. srpna 2015

Zakoupeno v Omnipuls

• kvalita zpracování
  • poměr cena / výkon
  • Napoprvé chvilku trvá, než člověk vymyslí pořadí kol.
  • Dotahovací klíč je dobré vozit sebou pro občasnou kontrolu dotažení uchycení nosiče.

Vhodný nosič pro toho, kdo potřebuje převážet 3 až 4 kola a nechce platit za značku Thule. Pokud Vám nevadí práce s klíčem při každém nasazování a sundavání nosiče z auta, lze tento nosič určitě doporučit. Za ty peníze odvede dobrou práci.

Přidáno: 7. srpna 2015

• relativně snadná montáž
  • solidní dílenské provedení
  • dobrý návod k montáži i k použití
  • technické řešení
  • žena si nosič pravděpodobně nenamontuje bez pomoci

za solidní cenu - solidní výrobek

Petr Matějka

Přidáno: 28. července 2015

Zakoupeno v stresni-nosice.cz

• kvalita použitého materiálu, robustné provedení a cena.
  • zafixování držáků kol ve vodorovné poloze při nasazování kol na nosič. Jeden držák nedrží ve vodorovné poloze a je nutno nasazovat kola ve dvou lidech.

S produktem jsem spokojen a mohu doporučit ostatním uživatelům.

Jan

Přidáno: 20. července 2015

(Upraveno 20. července 2015)

• Zpracovani
  • Kola 29 je tam vejdou s odrenyma usima
  • Nahradni spz
  • Seat Alhambra 2000 neotevru pate dvere. Chybi mi cca 2cm
  • Montaz klicem na kouli dlouho trva,ale to jsem vedel

Jeste jsem s tim nejel,jen zkousel nasucho,ale vypada to bytelne
Za cenu 8tis dobry nosic na 4kola
Problem s otevrenim zadnich dveri u nekterych aut?

Jarda

Přidáno: 17. července 2015

Zakoupeno v nosice.com

• český výrobek, dobré dílenské zpracování, bytelný, jednoduchá montáž na auto, jednoduché sklápění, dobrý poměr cena-výkon
  • nezjistil jsem

cenově dostupný a kvalitou srovnatelný s dražšími značkovými. Hlavně český výrobce. Děkuji za tento produkt.

Ověřený zákazník NEUMANN

Přidáno: 7. července 2015

Zakoupeno v NEUMANN

• Poměr cena / výkon
  • Pevný kvalitní nosič
  • Až 4 kola
  • Přidělat kola je docela skládačka, ale to bude vždy, pokud potřebujete odvézt 4 kola

Kvalitní nosič za dobrou cenu

Jaromír Štáb

Přidáno: 27. června 2015

• pevná konstrukce
  • pěkný design
  • velmi dobrý poměr cena/výkon
  • rychlá montáž nosiče i za pomocí klíče
  • jednoduché odklopení kol od auta během 5 sekund
  • nosič zamykatelný
  • pro úzké rámy kol občas trochu problém dotáhnout zcela úchyt, kolo je mírně volné, dá se vložit nějaká guma apod.
  • úchyt kola je sestava drobných součástek, které se při úplném odšroubování kolečka mohou sesypat a nad kanálem máte smůlu, tak pozor

Nosič mohu jednoznačně doporučit pro svoji kvalitu a dobrou cenu zvláště pro ty, kteří nemohou investovat do srovnatelných drahých značkových nosičů. Za mne bych pouze trochu vylepšil tyčky, kterými se přidržují kola shora, protože jejich sestava se mi napoprvé při montáži rozsypala a musel jsem ji poskládat zpět. Poskládat čtyři kola dá napoprvé trochu přemýšlení. Po prvním seskládání doporučuji vše vyfotit a další skládání již bude hračka. Nosič nasadí sám jeden silnější muž, jinak doporučuji nasazovat na kouli ve dvou. Celá operace nasazení nosiče a montáže 4 kol mi zabere asi 30 minut.

Jarda

Přidáno: 22. června 2015

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• pěkný vzhled, cena , funkčnost
  • zatím žádné

za málo peněz hodně muziky

Přidáno: 9. května 2015

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• cena (oproti Thule téměř poloviční)
  • dílenské zpracování
  • v několika recenzích jsem se dočetl, že čelisti poškrábou rám kola, což musím vyvrátit - jsou pokryty vrstvou měkkého a velmi přilnavého materiálu, který dokonale plní svůj účel
  • podrobnosti ve Shrnutí

Nosičů na tažné zařízení pro 4 kola je na trhu velmi málo, tento je výjimka. Za danou cenu nemá konkurenci, takže všechny jeho nevýhody budiž vnímány jako náměty na zlepšení, nikoliv jako nesplněné očekávání.
1) Zásadní omezení je způsob montáže vlastního nosiče na kouli, protože je k tomu potřeba klíč a hodně otáček na zašroubování dorazu, což není úplně praktické.
2) Sklápění kol se musí provádět rukou (narozdíl od praktičtějšího sešlápnutí např. u Thule) a je k tomu potřeba větší síla, takže někdy obě ruce.
3) Tyčky, které spojují nosič a rám kola, nedrží v nastavené poloze (padají dolů) a tím pádem je obtížné nandavání i sundavání kol, protože tyčky je potřeba přidržovat.
4) Uchycovací pásky mají dvě polohy, ale nepřišel jsem na to, jak je přesunout z jedné polohy do druhé, aniž bych na nich zlomil kus plastu a navíc rozmontoval část nosiče.
5) U nosiče je i zajištovací popruh, který má sloužit jako jistota při případném uvolnění kol z z nosiče. Je ovšem uchycen tak, že pokud ho použijete, nejdou kola sklopit (kvůli přístupu do kufru).

Brtník J.

Přidáno: 17. dubna 2015

Zakoupeno v stresni-nosice.cz

• Uzamykatelný, na čtyři kola, dobrá manipulace

Přidáno: 26. března 2015

• Cena, materiál, český výrobek

V této cenové relaci jde o kvalitní výrobek, jen je potřeba mezi čelist a rám kola vložit gumu nebo neopren, kvůli odření barvy.
Prvotní montáž zabrala dvacet minut, Montáž na auto tři minuty a potom maturita z uložení kol, je potřeba zkoušet dokud to není perfektní, vyfotit a praktikovat stejný vzorec.

Zobrazuji 1 - 50 ze 61 recenzí [ 1 ] 2

THULE EuroRide 940