Wjenzek Alfa 3+1

• celkově zatím dobré
    • dobrý poměr cena / výkon
    • upínání na kouli by mohlo být jednodušší
  • , zakoupeno v Střešní nosiče BöHM

Produkt mi byl doporučen, zatím jsem použila dvakrát, přijde mi trochu složitější pokaždé dotahovat klíčem, ale kdybych chtěla jednodušší upínání tak bych asi musela zvolit dražší výrobek

• , zakoupeno v autio.cz autodoplňky

• Dal jsem na své kolegy ze zaměstnání, s nosičem jsou spokojeni, nosič je dle jejich zkušeností dobrý a pohodlný i na delší cesty, což bylo i na více jak 1000 km jedna cesta. Já zatím žádné zkušenosti nemám, ale ty zjistím o nejbližším víkendu, ale jsem přesvědčen o tom, že jsem koupil dobře a budu spokojený jako oni.

nic

Montáž
na tažné zařízení
17.6 kg
Maximální zatížení
60 kg
Maximální počet jízdních kol

Alfa 3+1 od firmy Wjenzek (ČR) přepraví 3 jízdní kola, čtvrté kolo za pomoci adapteru. Sklopná funkce nosiče (zatáhnutím za madlo ve středu nosiče) umožňuje přístup do zavazadlového prostoru i s naloženými koly. Praktický a bezpečný nosič, který se upevní k tažnému zařízení utažením šroubu za pomoci přiloženého klíče, po našroubování krycího kolečka s vložkou zámku lze nosič uzamknout. Průměr rámu od 22 mm do 75 mm. Maximální hmotnost nákladu 60 kg, vlastní hmotnost nosiče 17,6 kg. Nosič je v...

• celkově zatím dobré
    • dobrý poměr cena / výkon
    • upínání na kouli by mohlo být jednodušší

• , zakoupeno v autio.cz autodoplňky

nic

• , zakoupeno v Nosiče Expert Praha

• Příjde mi pevný,
    • uchyceni pomocí šroubu je jistota (uchyceni stejne jako na starsim Thule)
    • uchyty kol se musi navlekat a tak je slozitejsi prvni instalace

Rozhodovali sjem se mezi levnmy a Thule, ale za 3+1 u Thule dáte 100% ceny navic.
    Nákupu nelituji, vse je pevne a pri jizde se houpe jen tazne, ale nosic nikoliv.

• Po zakoupení krátký test a hned cesta z Ústí nad Labem do Lednice u Břeclavi a po týdnu zpět. Zatíženo 4 koly, 2x 29 palců, 1x 26 palců a 1x20 palců a vše funguje skvěle. I ve 130 km/h vše drželo. A pokud nosič vydržel i naší slavnou D1 (což je místy masochismus a ne cestování) tak vydrží vše.

Doporučuji.

• Dobře a rychle se přidělává.
    • Dobrá statická i dynamická pevnost s koly.
    • Vyzkoušena jízda se 4 koly i po D1 - na panelce a drží dobře.
    • Snadná montáž kol na nosič.
    • Snadná demontáž kol z nosiče.
    • Zatím bez problémů naježděno cca 1000km.
    • Snadné sklápění nosiče i se čtyřmi koly.
    • Po sklopení se může velmi dobře do kufru.
    • Některé fixní přichytávací pásky asi tři z cca osmi jdou špatně navléci a vyvléci.
    • Zkusím jejich reklamaci, neboť jsou trochu tlustší a bude to dobré.

Měl jsem možnost si zkusit i nosič Thule a ten se liší v těchto detailech.
    Trochu rychlejší přidělání a demontáž nosiče. Není tak podstatné.
    U Thule lepší manipulace s přichytáváním fixačních pásek kol.-
    U Thule uchycovací tyče rámu kol jsou snadno odnímatelné zároveň i od U rámu.
    Kola tedy můžete přichycovat tyčemi velmi operativně.
    U nosiče Wjenzek tyto tyče jsou nasazeny objímkou na U rám a jejich demontáž je složitejší. Menší operativnost.
    Pokud ale přijdete na to jak kola na sebe pasují, rozdíl se stírá.
    Proto doporučuji nosič wjenzek pro Ty, kteří dají přednost ušetřit cca 5000 až 6000,-Kč při nákupu.
    Pro profesionály, kteří jezdí velmi často a střídají různě veliká kola doporučuji zvážit dražší Thule.

• - jednoduchá montáž
    • - bytelná konstrukce
    • - kola nemusíte zvedat na střechu
    • - prostor na střeše auta zůstává volný - např. pro střešní box
    • - teoreticky neomezená rychlost, vyzkoušeno 200km/h se čtyřmi koly (samozřejmě v Německu)
    • - můžete bez obav do podzemních garáží

V době, kdy jsem nosič kupoval, byl výběr na našem trhu omezený. Nosič Wjenzek nezklamal, naopak: naježděny tisíce km po Evropě, většinou se čtyřmi koly, nikdy nebyl sebemenší problém. Zpočátku má člověk tendenci hledět do zrcátka, jestli kola ještě jedou s vámi. Dneska mám jistotu, že uchycení na TZ je fakt pevné a nosič perfektně drží i na opravdu rozmlácených horských cestách. Montáž nosiče i sklápění je velmi jednoduché, jenom je zkraje potřeba popřemýšlet, jak kola seskládat.
    Na co dát pozor:
    - ověřte si max. zatížení tažného zařízení, čtyři kola + nosič = až 80kg!
    - samozřejmě nebudou fungovat parkovací senzory. Je dobré mít je vypínací, jinak při každém zařazení zpátečky piští.

• , zakoupeno v Dajsport.cz

• Kvalita za rozumnou cenu

Poměr cena kvalita

• , zakoupeno v AUTO-parts.cz

• pevny, odolny
    • -

dobra volba pre 4 bicykle, velmi pevny, ani sa nepohne, znasa dobre nekvalitnu cestua ako aj jazdu rychlostou okolo 140km/h,
    pomer kvalita cena na jednicku...

• poměr cena-výkon
    • pevnost, uzamykatelný,
    • moc se mi nelíbí ten způsob otvírání a zajištění sklápění

Myslím si,když pominu nosič THULE, který je promakanější, ale jednou tak dražší, tak ALFA je perfektní kompromis v poměru cena výkon. Montáž jednoduchá i když s klíčem.
    Je třeba si prvně vyzkoušet jak na osazení kol díky možnému překážení šlapek a nasunutí úchytů, ale jakmile tohle zvládnete, tak to odsýpá. Mám už novější verzi Alfa plus, kde je pro kola trošku více místa a pod koulí je ještě stavěcí šroub, který pomáhá tlaku na kouli.
    Já nemám na co si stěžovat, věděl jsem do čeho jdu a jsem maximálně spokojen.