Thule Backpac 973

8 999 Kč
Doprava zdarma, Skladem
Doporučená nabídka Auto Moto Přikryl s.r.o.

Skladem • 1 variantaDárekZdarma97 % • 1 956 recenzíDalší informace

Montáž
na zadní dveře
14 kg
Maximální zatížení
60 kg
Maximální počet jízdních kol

• Možnost dokoupení kitu pro třetí a čtvrté kolo
    • I s naloženými koly je možné otevřít kufr auta vcelku bez problémů až nahoru (pokud člověk unese váhu kol)
    • Uzamykatelnost kol při přepravě.
    • Možnost dokoupit zámek i na samotný nosič, aby nešel sundat z auta

První sestavení trvalo ve dvou lidech hodinu. Návod není v některých místech zcela jasný, protože slouží zároveň pro několik typů aut a na každé se musí trošku jinak nastavit a z obrázků občas není hned vidět, do které polohy šroub montovat. Ale další užívání už je zcela v pohodě.

• , zakoupeno v Autodoplňky-obchod.cz

• Jednoduchá montáž
  • , zakoupeno v Nosič.cz

• Kvalitní materiál
    • Převeze na VW T6 4.kola bez problému
    • Nutnost sestavení dle konkrétního vozu zabere hodně času

Skvělý nosič na převoz 4. kol, nicméně jak je univerzální na mnoho aut, tak je potřeba sestavit na konkrétní auto a to zabere poměrně hodně času. Manuál je ovšem obrázkový, takže to není složité, pouze zdlouhavé.

Montáž
na zadní dveře
14 kg
Maximální zatížení
60 kg
Maximální počet jízdních kol

Thule BackPac 973 je nosič kol na páté dveře automobilu. Přepraví dvě jízdní kola, třetí a čtvrté pomocí adaptéru. Sklápění plošiny při převozu nosiče bez kol. Nosič se jednoduše upíná ocelovými pásky na zadní (páté) dveře automobilu. Povrch upínacích pásků je ošetřen pryží, aby se zamezilo poškození karoserie. Speciální kit přizbůsobuje nosič pro mnoho modelů aut. Seznam doporučených modelů vozů pro tento výrobek vám rádi sdělíme.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Lehký
    • Snadno demontovatelný
    • relativně dobrá cena
    • Zdlouhavá montáž, poměrně měkké materiály
    • Lyžiny jsou příliš blízko sobě, takže novější kola s masivnější vidlicí nelze na nosič dát více než jedno
    • Dvě kola s boost osami se vedle sebe prostě nevejdou.
    • Lyžiny nepoberou příliš tlusté gumy
    • Nosič lze snadnou sundat (ukradnout), zámky nejsou součástí
    • Drahý rozšiřující "kit" na další kolo - je to jen lyžina a držák na rám, co na tom stojí přes 3000 kč ?
    • Na montáž jsou potřeba dva lidé

Nosič je vhodný spíše pro starší kola s tenčími vidlicemi nebo pro treková kola. Novější kola s Boost osami a náboji na něj nenamontujete. Jediná možnost je převrtání montážních otvorů a přesunutí lyžin do jiné pozice, tím se samozřejmě snižuje maximální přepravní kapacita minimálně o 1 kolo.
    Také se tím sníží tuhost nosné konstrukce.
    Doporučuji pro důchodce a příležitostné cyklisty, případně pro někoho, kdo je schopen nosič dílensky upravit pro aktuální rozměry kol.

• Možnost dokoupení kitu pro třetí a čtvrté kolo
    • Uzamykatelnost kol při přepravě.
    • Možnost dokoupit zámek i na samotný nosič, aby nešel sundat z auta

• , zakoupeno v Autodoplňky-obchod.cz

• Jednoduchá montáž
  • , zakoupeno v Nosič.cz

• Kvalitní materiál
    • Převeze na VW T6 4.kola bez problému
    • Nutnost sestavení dle konkrétního vozu zabere hodně času

• , zakoupeno v OBCHODTH.CZ

v postatě jsem spokojen a splnilo to mojí představu

• , zakoupeno v Sportega.cz

• Problém s uchycením na auto. Sestaveno dle vozu Renault Trafic, stále bylo krátké ( stále chyběly 4 cm), musel jsem otočit horní díl (kit č.18 a posunout horní pásku o 2 díry (prodloužit)

Funkčně v pořádku, horší montáž na vůz

• , zakoupeno v Sportega.cz

• Nakonec všechno sedí na daný automobil (VW Caddy).
    • Montáž kol je vcelku snadná a kola drží pevně.
    • Nejsou tak velké rozdíly v aerodynamice vozu, takže připevněním kol tolik nevzroste spotřeba jako při montáži na střechu.
    • I s upevněnými koly se stále dají bez problémů otevřít zadní dveře a dostat se do zavazadlového prostoru.
    • Trochu složitější první montáž nosiče. Ne všechno se podařilo podle návodu napoprvé a nosič jsem tak při montáži dost poškrábal při demontážích a opětovných montážích.
    • Nosič se má připevnit k zadním dveřím a dotáhnout momentovým klíčem, který ale není mezi dodaným nářadím, takže nemám jistotu abych nepoškodil spodní stranu dveří auta a nebo aby nosič neupadl.

Produkt používám zatím týden a nenarazil jsem na obtíže. Někdy mi připadá, že to nemůže na autě udržet, ale jak při kontrole upevnění samotného nosiče, tak při kontrole upevnění kol to vypadá, že všechno drží pevně.
    Nemění se příliš obrys auta, takže se s nosičem i koly dá vjet/vyjet prakticky až do/z garáže, což by u střešního nosiče v žádném případě nešlo.
    Nosič i s koly nemá tak velký vliv na spotřebu auta jako střešní nosič. Kola mi připadají lépe chráněna.

• , zakoupeno v Sportega.cz

• Design je perfektní, provedení na pohled taky.
    • Špatná kompletace, přetok barev způsobuje při kompletaci odření a poškození laku.
    • Upevnění na páté dveře je velmi labilní, kola na to nepověsím ani náhodou, jsem zklamaný. Mám od Thule střešní nosiče a to je úplně diametrální rozdíl, perfektní.

Chtěl jsem si pořídit další perfektní nosič s jednodušším a méně náročným umístěním dvou kol. Bohužel to není ono a v upevnění na páté dveře nemám důvěru, myslím toto provedení, co jsem obdržel. Podle mne je to nebezpečné, má to vůle a s tím jezdit rozhodně nebudu. Kontroloval jsem nosiče dvou jiných výrobců a to je kvalitativně úplně něco jiného, hlavně upevnění.
    Podle mne je takto koncipovaný nosič nepoužitelný pro bezpečný provoz. Pro mne je nefunkční a hlavně nepoužitelný!

• , zakoupeno v OBCHODTH.CZ

• velmi robustni,
    • funguje na mazda cx 7 2007 (i USA model)
    • tezsi, uchyceni kitem neduveryhodne - "dodelej doma"

nosic je robustni ale v nejhorsim miste (za co cely nosic vlastne drzi aby se nevyvratil dozadu) je vyreseno spatne.
    uchytne packy maji male zahnuti (kdyby se nosic cuknul dopredu hrozi vysmeknuti), cely nosic drzi na dvou tenkych derovanych pascich, pasky jsou uchycene v trubkach jen cepem ktery neni nijak zajisten a lze vytahnout rukou...
    doporucuji pridat dva popruhy s racnou (uchycene zevnitr za panty kufru, pak uz v poradku)

• Jsem spokojen

Jsem spokojen ze jsem si vybral tento vyrobek