Recenze Peruzzo SIENA 4

Doporučení pro montáž (tak jak jsem to montoval já):
Budete potřebovat stranové klíče (nejlépe ráčnové) vel. 8, 10 a 13 a pro fixaci nosiče vel. 22 (gola sada je taky dobrá). Kombinačky a imbus 5 (možná 4 - už nevím přesně) na přidržení hlav šroubů. (Vratové šrouby s imbusem v hlavě není nutné... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Mít nějakou dostupnější konkurenci zkusil bych něco jiného. Pro občasné používání na slušných silnicích vyhovující. Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Peruzzo SIENA 4

Kassa

Přidáno: 15. srpna 2017

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

Dobrá cena a docela kvalita.

Přidáno: 12. srpna 2017

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• dobrá kvalita versus cena
  • sklopení 4 převážených kol je pro zdatného jedince

Přidáno: 4. srpna 2017

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

nevýhodou je nízký čelní rám pro uchycení držáků kol. vyšší o cca 10cm = lepší montáž kol k držáku kola za "štangli"

Přidáno: 31. července 2017

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

většina výhod a nevýhod zde již byla zmíněna.

Libor

Přidáno: 31. července 2017

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

Nosič je kvalitní za dobrou cenu. Dopručují. Myslím, že se dá srovnávat i s podstatně drachšími produkty.

Ne výhoda je, že při sklápění nosič sedá na držák světel. Nutno dodělat opěry.

Marčus

Přidáno: 18. července 2017

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

Držák jsem vybíral na základě recenzí a samozřejmě i ceny. Celkově jsem s produktem spokojen. Je pravdou, jak se i psalo v recenzích, že návod by mohl být lépe zpracován a samotné sestavení je zdlouhavé. Já jsem zvolil cestu, že jsem držák uchytil na tažné zařízení a pak prováděl samotnou montáž jednotlivých dílů. Tato varianta se mi zdá, jako nejlepší. Setkal jsem se s jednou záludností. Mechanická část, která zajišťuje držák před sklopením nechodila příliš volně a musela se pomocí červené páčky posunou do výchozí polohy, zkrátka samo pomocí pružin zajištění nezaskakovalo. Tato část výrobku, byla při dodání již sestavena. Stalo se, že jsem pořádně nezkontroloval zajištění " byl nasazen plastový kryt"a při zatížení koly a poté váhou těla se držák sklopil. Problém byl v tom, že zobáček, který má vše zajistit nezacvaknul sám bez pomoci do krajní polohy pomocí dvou pružin. Na šroubu ve kterém se tento zajišťovací zobáček pohybuje jsem vyndal vymezovací podložky a šroub dostatečně utáhnul matkou. Původně nebyla tato matka na šroubu příliš dotažena a i přesto se zajišťovací zobáček nepohyboval volně, tak jak by tomu mělo být. Touto úpravou jsem docílil, že vše chodí tak jak má a i přesto, že je na tomto mechanizmu nasazena krytka, nemám pocit, že by nedošlo k 100 procentnímu zajištění a nutilo by mě to k sejmutí tohoto plastového krytu pro kontrolu zajištění. Nevím, zdali toto provedení s vymezením podložkami a poté s ne příliš 100 procentní funkčností zajišťovacího mechanizmu proti sklopení bylo pouze u mého výrobku, ale stojí to určitě za vaší pozornost. Jinak uchycení kol je bez problémů a za jízdy se nic nehýbe a vše je pevné. Jízda s držákem je bezproblémová a máte pocit, že za sebou vůbec nic nevezete. Je škoda, že výrobce nedomyslel to, že po sklopení je celá zadní plastová část, která drží světla s SPZ , položená na zemi. Člověk má pocit, že se to poškodí a přitom by stačil pouze doraz, který by nedovolil ke sklopení až tak nízko. Toto jsou samozřejmě mé postřehy na možná vylepšení. Jinak jsem s držákem maximálně spokojen a za tyto peníze zcela postačí svému účelu. KDBYCH SE ZNOVU ROZHODOVAL KOUPIT SI DRŽÁK NA KOLA, NEBRÁNILO BY MI NIC KOUPIT SI OPĚT TENTO.

Přidáno: 10. července 2017

(Upraveno 10. července 2017)

Ověřený zákazník 123shop.cz

Tomík

Přidáno: 9. července 2017

Zakoupeno v 123shop.cz

• montáž podle návodu i podle obrázků je poměrně jednoduchá
  • zatím nemám zkušenost - ještě jsme nevyjeli

Přidáno: 7. července 2017

(Upraveno 7. července 2017)

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Cena odpovídá kvalitě a provedení, zatím spokojenost.
  • I bez návodu za 2 hod. zkompletován postačí logické myšlení.
  • Při sklopení nosiče je všechna zátěž na držáku světel,ale vše vyřešily stavěcí nožky za cca 30kč.
  • Cena za třetí RZ 650kč je docela nehorázná,ale to jde na vrub DI.

Michal

Přidáno: 26. června 2017

• Za cenu dobrý výrobek

Ivan Novotný

Přidáno: 22. srpna 2016

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Cena a svému účelu výborně vyhovuje. Celková počáteční montáž trvá cca1,5 hodiny a pokud není garáž nebo dílna, složíš to i v obýváku. Vyhovuje mi to podstatně lépe než upevňovat kola kola na střechu.

Výrobek mohu jen vřele doporučit. Zaujala mne cena oproti podstatně dražším modelům, poměrně jednoduché počáteční složení, rychlé upevnění na tažné zařízení i rychlé a jednoduché zavěšení kol.

Demonolater

Přidáno: 5. srpna 2016

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• Dobré zpracování, poměr cena/vykon. Slouží stejně tak jako nosiče o několik tisíc korun více.
  • Zatím nic

Opravdu doporučuji všem kteří shánějí nosič za rozumnou cenu při velmi dobrém zpracování.

Pavel

Přidáno: 17. června 2016

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• Nejnižší cena za daný typ nosiče kol a přesto maximálně funkční

Nosič mnohonásobně předčil má očekávání. Četl jsem všechny recenze a bál jsem se, že se bude nosič s kolama za autem při jízdě kývat do všech stran. Doslova jsem žasnul, protože nosič s kolama se při jízdě absolutně nehnul. Podle mne se kýve jen v případě, že není dobře připeněný nejen na kouli, ale i fixačními řemínky ke kufru auta a v neposlední řadě i pokud nejsou dobře připeněná samotná kola k nosiči.
Samotné složení po vybalení z krabice opravdu není na 10 minut, ale skládá se to jednou za život, takže to nevidím jako problém. Co bych snad uvítal nejvíce, tak dořešené přidělání plastového rámečku pod spz. Tady se musí improvizovat. "Nacvakávací" rámeček SPZky na plastový nosič světel dírkami nepasuje. Samotná SPZka (třetí) se dá objednat na dopravním úřadě za 650,-, což jsem včera udělal a slíbenou jí mám cca do týdne. Odpadne tak nepříjemné přendavání SPZky z auta na nosič a opačně. Jesti šlo bývalo něco na nosiči ještě vylepšit, tak to, aby při sklopení neseděl nosič na zemi plastovým držákem světel. To jak tu někteří píší, že otočením zahnutí trubek směrem dozadu problém vyřešili, tak nyní to již možné není, protože trubky již zahnuté vůbec nejsou (dopředu, či dozadu, ale jen dolů).
Celkově jsem však s nosičem nad míru spokojen a kdybych měl znovu vybírat, bez váhání bych koupil znovu ten samý.

Karel

Přidáno: 3. června 2016

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Nepřehledný návod k montáži. Složitější manipulace s koly. Pásky s háčky pro zajištění se uvolňují a nedrží zaháknuty za hranou kufru. Bez nich se kola houpou.

Je funkční, za tu cenu.

Ověřený zákazník Bayo.cz

conda

Přidáno: 5. února 2016

Zakoupeno v Bayo.cz

• cena dobrá výrobek odpovídá ceně

dobrá cena,zatím čekám na vhodné počasí,pak budu moci zhodnotit v provozu

Robert

Přidáno: 6. září 2015

(Upraveno 11. září 2015)

• pevná ocelová konstrukce
  • bezproblémové připevnění kol ( zvláště s dokoupeným držákem 1. kola)
  • skvělé držáky 3D
  • 13 ti pólová zásuvka je v pohodě mám ji na autě a pracuje jak má včetně odpojování světel na autě atd.
  • snadná montáž na auto s gala klíčem
  • za tuto cenu skvělý výrobek
  • sklápění s koly je trochu vzpírání sklápí se u závěsu ne v polovině

Složení je v pohodě pro průměrného kutila, doporučuji otočit držáky dozadu z důvodu sklápění, zamykací matku doporučuji namontovat i na hlavní sklápěcí rám - z důvodu zamezení krádeže kol i s rámem ( spíš znesnadnění ni není 100% ). Montáž nejlepší přímo na autě. Před zakrytím závěsného zařízení doporučuji namazat sklápěcí mechanismus vhodným mazivem odolným vodě - lépe se vrací zpět po sklopení - oceníte s naloženými koly. Na držáky kol je dobré navléci gumovou hadici nebo mirelon - zamezí odření kol. měl jsem před pořízením nosiče zapůjčeny dva nosiče jiné výroby zvučných značek a při jízdě žádný rozdíl. Podle mého mínění zbytečně vyhozené peníze za značku. Tento nosič je zcela postačující pro běžné použití za výbornou cenu.

Ověřený zákazník okolokola.cz

Petr

Přidáno: 1. srpna 2015

Zakoupeno v okolokola.cz

• dobrá cena
  • musíte počítat s tím, že se držák dodává rozebraný do posledního šroubku

s držákem jsem zatím najel asi jen 500 km a zatím spokojenost, vše funguje jak má, rychlá a snadná montáž na tažné, kola drží dobře i při jízdě po dálnici

Přidáno: 19. července 2015

Slouží svému účelu.

Přidáno: 27. června 2015

• montáž v pohodě
  • vše funguje
  • vzhled

Ideální je zajistit kola dokoupenými stahovacími pásy, pak se ani nehnou.

Karel

Přidáno: 12. května 2015

• dobrá cena
  • nesnadné přidělání kol

Přidělání kol na nosič, tak, jak je nevrženo výrobcem je pravděpodobně možné jen v případě, že nebudete mít na kolách žádné držáky lahví a taštičky. V případě, že je na kolách máte a nechce se vám je pokaždé z kol sundavat pak budete mít problém. Dodané klipsy na trubkách je obtížné takto vybavenými koly prostrčit, tak abyste bezpečně upevnili příslušné kolo. Vyřeším to pravděpodobně stažením kol řemeny a budu se modlit aby se moc neodřela.
Abych nepoškodil plast koncových světel jsem vyřešil, dle rady, obrácenou montáží jednotlivých držáků kol.
Výrobce se pravděpodobně zaměřil hlavně na vzhled, ale praktické využití už poněkud nedomyslel.

Přidáno: 16. září 2014

Cena odpovídá kvalitě.

Přidáno: 26. července 2014

• cena,kvalita

Jsem po dovolené najeto stovky km a je stÁle v perfektním stavu za tu cenu mezi jinýmy je určitě nej..

Přidáno: 21. července 2014

Přidáno: 20. července 2014

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• upnutí na zavesne zařízení /klíč porad propadá/ chceto udelat si vlastni nebo koupit oříšek nebo golu

kvalita uměrně k cene

Petr Bernard

Přidáno: 11. července 2014

• /

Poměr cena/výkon

Pavel Číž

Přidáno: 30. června 2014

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

Dobrá cena, celkově dporučuji.

Přidáno: 22. června 2014

Zakoupeno v Sport365.cz

• nutnost redukce k el. zástrčce

za ty peníze supr

Přidáno: 10. června 2014

• jednoduchá montáž
  • snadné upevnění kol

Martin Hoscuk

Přidáno: 9. června 2014

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• Italská elegance, jednoduchý, plně fukční, jedinečné zboží svého druhu na trhu a navíc za příznivou cenu (srovnatelnou s cenou 4 samostatných střešních nosičů, které jsou ale z hlediska užitné hodnoty někde úplně jinde). Připevnění sestaveného nosiče na vozidlo trvá cca 10 minut (přinést, nasadit, utáhnout, zapojit - což je opět nesrovnatelné s montáží příčníků a střešních nosičů . . .)
  • Sestavení nosiče vyžaduje trochu důvtipu, cca 2 až 3 hodiny času a při první jízdě trochu nervy, než si ověříte, že to funguje, nosič drží a kola se ani nehnou. Obrovská nevýhoda je, že vozidlo musí být vybaveno tažným zařízením :-) a nejlépe 13ti pólovou zásuvkou. Jednoduchá demontáž nosiče by mohla lákat k "vypůjčení", takže zvažuji zajištění silným řetězem a zámkem přímo na rám vozidla - ale tak jako tak to úplně není na odstavení bez dozoru . . .

Výjimečné zboží, jednoduchost nákupu, rozhodně doporučuji všem kdo váhají mezi tímto a např. střešním nosičem.

Přidáno: 5. června 2014

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Jednoduchá manipulace s koly, nízká spotřeba benzínu
  • po sklopení se nosič opírá o plastový držák SPZetky a koncových světel

Za rozumnou cenu dobrý nosič na kola na auto, pohodlné nandání a sundání kol. Neovlivňuje jízdní vlastnosti auta a nezvyšuje spotřebu.Drobný konstrukční nedodělek jako po vyklopení se opře o plastový zadní díl a aretační táhlo.

Přidáno: 3. června 2014

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• cena, možnost sklopení, celkově pohoda, vejde se do kufru kombiku
  • váha a nepřehledný návod na složení

Za tu cenu plně vyhovující.

Mareg

Přidáno: 20. května 2014

• Provedení
  • Funkční
  • Při sklopení se nosič opírá o táhlo sklápění.
  • Pokud jej položíte, na silnici dojde k odření konců příčníků (natáhnul jsem na ně starou duši ;-) ).
  • Šroubky jsou zbytečně dlouhé.

Funkční s drobnými nedostatky, ale za ty peníze, myslím dost dobré.

bontom

Přidáno: 10. května 2014

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• to co bylo prezentováno, jsem dostal
  • pokud nemáte reálné zkušenosti/porovnání z jiným nosičem, budete spokojeni- za tu cenu, dobrá koupě
  • pohodlnější uchycování kol než na střechu, ale čas si to taky vezme
  • o všech mínusech jsem věděl, přesto jsem jej koupil
  • je to docela těžké (cca 18 kg)
  • opravdu komplikovanější 1. smontování v 1 celek, některé věci jsem musel znovu rozšroubovat, abych opravil první špatnou interpretaci
  • po srovnání s jiným nosičem, by bylo lepší jiné uchycení kol zajišťovací trubkou, bude to chtít cvik a u 4 kol to opravdu vychytat (trubku když tam namontujete, pak to nějak různě provlékat kolama, no nevím)

- spokojenost
- čas montáže na auto, cca 15-30 minut, takže to není podle mě na to, převést si kolo 20 km, to ho raději vezmu vlakem
- spíše pro dovolené, 5x za rok vyrazit někam s kolama
- cena/zpracování/kvalita velmi dobrá

Ondra

Přidáno: 5. května 2014

• váha, složitost, sklápění

Po dodání je nutné doma složit, plastové držáky na trubky moc nesedí, tak je nutné je trochu přiříznout. Nosič je těžký, montáž v jedné osobě na vozidlo je obtížná. Nosič se sklápí přímo u koule, takže se může stát, že ani při sklopeném nosiči nelze otevřít kufr.
Před zakoupení doporučuji vyzkoušet na autě a porovnat s hliníkovým nosičem, který má osu sklápění uprostřed.

Pro tento nosič hovoří jen nízká cena.

Přidělání nosiče: Obtížné

Robin

Přidáno: 30. dubna 2014

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• Hlavně cena - poměr kvalita / cena je vynikající.
  • Možnost sklápění.
  • Materiál - železo, je to docela těžké.

Vybíral jsem hlavně podle dvou kritérií, a to hlavně cena a pak taky možnost skopit držák i s koly a tím se dostat do kufru. Obojí je naprosto vyhovují, mám Ford Galaxy a i u takto velký zadních dveří funguje. Jen malý problém nastává, že když se u prvního upnutého kola dá šlapátko jinam než dolů, tak už otevřít nejde. Ale to každý časem při používání vychytá.
Jinak montáž je cca na 1 - 2 hodiny (myšleno skládání po zakoupení) a doporučuji to dělat přímo na autě, kdy si připnete ten základ na kulu a zbytek na to domontováváte. Gola sada výhodou.
Zatím jsme s tím jeli dvakrát a můžu říct, že když se tam kola dobře upnou a dotáhnou, tak drží. I když za jízdy se to celé třese, tak kola drží. Jen doporučuji všem dokoupit k tomu ještě takové ty trubkovité molitany, co se dávají jako teplotní ochrana na trubky s vodou a dát je na ty upínací držáky. Kola jsou tam totiž namačkané fest na sobě a při jízdě dochází k oděru.
Ale jinak zatím naprostá spokojenost, splnilo to moje požadavky.

Chejzi

Přidáno: 29. dubna 2014

• Jsem spokojený z volbou ,za rozumnou cenu hodně muziky
  • takový manuál složení jsem nezažil
  • při sklopení stojan opře o plast kde jsou světla a značka
  • není rámeček SPZ
  • redukce zásuvky z 13 na 7pin

Jako z manuálem složení ,tomu moc nedali ,docela jsem se při montáži zapotil.
Díky tomu že jsem si četl co lidi píšou tak poslední lištu u značky jsem otočil a neopírá se o plast ale o stojan na kolo.
Mohlo by být rovnou rámeček na značku a přizpůsobený na připevnění rámečku rovnou.

saky

Přidáno: 18. dubna 2014

• váha

Na recenzích jsem četl o problému při sklopení nosiče (opírá se o plastový držák SPZ). Namontoval jsem všechny čtyři držáky kol obráceně (zahnuté konce směřují dozadu oproti návodu). Při sklopení se nosič opírá o trubku posledního držáku. Nevím proč je originál montován opačně. Jestli jsem udělal nějakou závažnou chybu, dejte vědět.

Petr

Přidáno: 9. dubna 2014

• dobrá kvalita
  • v online obchodě obtížné hledání sady s doplňky

chvalitebné

Jacke

Přidáno: 7. dubna 2014

• Perfektní
  • Jen k tomu výrobce mohl ještě dodat rámeček na spz (za pár drobáku)a mohl jsi to o to přidat na ceně,odpadlo by opětovné lítání do obchodu.

Velmi dobré a efektivní.

Přidáno: 28. března 2014

• vzhled
  • certifikát
  • v návodu chybí jedna část, proto smontování zabere více času.
  • náročnější přichycení na tažné zařízení

za ty peníze je to prima

Přidáno: 22. března 2014

Zakoupeno v kupkolo.cz

• po složení vleze do kufru Octavie I combi :-)
  • návod jako u SIENA 3, tedy celej nosič skládáte jen pomocí né moc přesných obrázků

Kdybych mě vybírat znovu si vyberu tenhle nosič.

petr

Přidáno: 20. září 2013

• nízká cena
  • uváděno že je z materiálu AL a je to pouze Fe
  • Dodávaný zámek je k ničemu.poněvadž druhou stranou ho bezproblémově odšroubujete---škoda peněz

za málo peněz dost muziky.Je to bohužel trožku těžší než jsem očekával.Přece jenom váha hliníku je znatelně nižší než železa.Zámek nedokupujte je to škoda peněz,Druhou stranou šroub povolíte a vytočíte

Přidáno: 29. srpna 2013

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• super nosič na čtyři kola za příznivou cenu
  • trochu složitější sestavení, jinak nic

v této cenové kategorii určitě nejlepší volba, funguji super, trochu složitější sestavení, ale jinak velká spokojenost!

Přidáno: 29. srpna 2013

O. K.

Přidáno: 1. srpna 2013

Zakoupeno v Sport365.cz

• byl levný tak jsem ho koupil i když za pár trubek . . . .
  • upínací tyče vůbec neřeší šikmé rámy kol
  • klíč by si zasloužil lepší kvalitu

nechápu proč tam není klasická sedmi pinová zásuvka ,další tahání peněz z kapes zákazníka ,tak jak za zámek

Přidáno: 30. července 2013

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• kola nejsou moc pevně připevněna

jinak v pohodě

Ověřený zákazník okolokola.cz

Přidáno: 26. července 2013

Zakoupeno v okolokola.cz

Celkem stabilní a lehký poměr cena a kvalita odpovídající

Přidáno: 23. července 2013

Zakoupeno v nosice-autoboxy.cz

• předností je poměrně nízká váha nosiče
  • dobře stabilní i na našich dálnicích a silnicích
  • možnost sklápění nosiče
  • za slabinu považuji návod na složení nosiče, plno šroubů, které nelze podle návodu rozeznat - kam který patří zjistíte vylučovací metodou = dlouhý čas složení nosiče
  • při sklopení naloženého nosiče hrozí poškození světel

Po prvním ,,zkušební´´ jízdě mě přesvědčil o své kvalitě, hlavně stabilitě při jízdě čemuž jsem po složení a nasazení na kouli moc nevěřil. Při sklopení naloženého nosiče by mohlo dojít k poškození světel, doporučuji si dodělat podpěru, ale jinak je sklápění výborné pro snadnější přístup do kufru.
Nosič splnil mé očekávání: - poměr cena = kvalita, stabilita a upevnění kol, rychlost upevnění na kouli - doporučuji pořídit si ráčnu z gola sady
Jsem majitele Š-Octavia II - nosič se vejde do kufru bez nutnosti rozebrání a sklopení zadních sedadel.

Vaněk Jirka

Přidáno: 23. července 2013

Zakoupeno v Sport365.cz

• Velmi dobré zpracování a přehledný návod k sestavení.

Tento produkt je velmi dobrý pomocník.

Přidáno: 22. července 2013

Zakoupeno v Sport365.cz

• Po sklopení nosiče jde otevřít páté dveře u renault scenic.
  • Při jízdě je stabilní

S nosičem jezdím jenom kratší trasy. Na moje použití je nosič plně dostačující. Je to nejlevnější nosč čtyř kol, jaký jsem našel.

Zobrazuji 1 - 50 ze 55 recenzí [ 1 ] 2

Peruzzo Parma 3